شبیه سازی سیستم های الکتریکی

آموزش مقدماتی و پیشرفته سیمولینک و PSCAD

شبیه سازی سیستم های الکتریکی

آموزش مقدماتی و پیشرفته سیمولینک و PSCAD

شبیه سازی سیستم های الکتریکی

با سلام
به دلیل عدم وجود وبسایت تخصصی در این زمینه و نیاز دانشجویان تصمیم به راه اندازی این وب سایت گرفته شد. سوالات خود را می توانید در قسمت نظرات مطلب مورد نظر به طور عمومی مطرح کنید تا دیگران هم بتوانند از این پرسش و پاسخ ها استفاده کنند.
به منظور مشاوره در مورد شبیه سازی پروژه های خود با نرم افزارهای سیمولینک simulink و PSCAD و همچنین دوره های آموزشی مختلف می توانید با ما به صورت زیر در تماس باشید.

ایمیل :

simpowersystem9015@gmail.com

با تشکر
مدیر سایت : محمد اسماعیل حسن زاده

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایداراستخراج ابری بیت کوین bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگاناستخراج ابری بیت کوین Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایراناستخراج ابری بیت کوین
آخرین نظرات
همه مطالب

کتاب آموزش کاربردی نرم افزار PSCAD

يكشنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۳، ۰۱:۲۷ ب.ظ

با سلام

کتاب آموزش کاربردی نرم افزار PSCAD منتشر شد.

 

مولفین: دکتر مجید نیری پور - مهندس محمد اسماعیل حسن زاده

مشخصات ظاهری : 120 صفحه، مصور، جدول، نمودار

انتشارات : سها دانش

قیمت 7500

 

لینک خرید اینترنتی کتاب آموزش کاربردی نرم افزار PSCAD

 

                                                       

مقدمه:

با توجه به پیشرفت و پیچیدگی روزافزون سیستم های قدرت، تحلیل وبررسی این سیستم ها مشکل بوده و استفاده از نرم افزارهای شبیه سازی ضروری می باشد. یکی از قوی ترین نرم افزارهای شبیه سازی در زمینه سیستم های قدرت، نرم افزار PSCAD بوده که بطور وسیعی در سراسر دانشگاه های دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های بارز این نرم افزار می توان به سادگی نصب، حجم بسیار کم و سرعت و دقت بالا در شبیه سازی اشاره نمود. از آنجا که مبدل های الکترونیک قدرت، جزء جدایی ناپذبر ادوات FACTs، درایوهای الکتریکی، سیستم های خورشیدی و بادی و در مجموع سیستم های تولیدات پراکنده می باشند، در این کتاب، آموزش نرم افزار PSCAD با ارائه مثال هایی از مبدل های الکترونیک قدرت دنبال شده است.

با توجه به اینکه در دانشکده های فنی درسی با نام کاربرد رایانه در برق ارائه می شود و در آن درس به شبیه سازی مبدل های درس الکترونیک صنعتی پرداخته می شود،این کتاب می تواند به عنوان کتاب درسی استفاده شود.همچنین از آنجاکه تمام دانشجویان ارشد و دکترا بمنظور انجام پروژه های درسی و پایان نامه های خود نیازمند انجام شبیه سازی های مختلف هستند، این کتاب می تواند برای دانشجویان ارشد و دکترای مهندسی برق گرایش سیستم و الکترونیک قدرت مورد استفاده قرار گیرد.

    

   

فهرست مطالب کتاب:

  • فصل اول: معرفی نرم افزار PSCD

به منظور شبیه سازی سیستم های قدرت و مدارات الکترونیک قدرت از نرم افزار PSCAD/EMTDC استفاده می شود. این نرم افزار، قادر به شبیه سازی حالت پایدار، گذراو دینامیکی سیستم های قدرت میباشد. اولین ویرایش این نرم افزار در سال 1976 میلادی، توسط آقای دنیس در دانشگاه مانیتوبای کانادا نوشته شده که امروزه مدل های پیشرفته تر آن موجود می باشد. با توجه به سادگی ارتباط کاربر با نرم افزار PSCAD و توانایی های بالای آن در شبیه سازی سیستم های قدرت و سیستم های الکترونیک قدرت، از این نرم افزار در شبیه سازی پایان نامه ها مقالات به وفور استفاده می شود.

    

    

  • فصل دوم: یکسوساز های تک فاز

یک سوساز های نیم موج ساده ترین مبدل یک سوساز می باشد.این مبدل از یک دیود تشکیل شده است. در یک سوساز تک فاز دیودی ولتاژ متوسط خروجی قابل تنظیم نیست.برای اینکه ولتاژ خروجی قابل کنترل باشداز یک سوساز تکفاز تریستوری استفاده می کنیم.با کنترل زاویه آتش مقدار متوسط ولتاژ خروجی قابل تنظیم می باشد. یک روش برای یکسو کردن به صورت تمام موج استفاده از ترانس سروسط  می باشد.

   

    

  • فصل سوم: شبیه سازی یکسوساز های سه فاز

در این فصل قصد این است که یک سوساز سه فاز نیم موج را شیبه سازی کنیم. در یک سوساز های سه فاز ولتاژ خروجی دارای ریپل کمتری بوده و ولتاژ هیچگاه به صفر نمی رسد، به همین دلیل در صنعت و کاربردهایی که